אוֹצָרוֹת

אודות מיזם אוצרות

"לגלות את מה שכאילו נסתר
ולהחיות ולרענן את מה שכאילו כבר נגלה".

זלמן שזר

ההיסטוריה היהודית והישראלית היא הסיפור של כולנו, היא סיפורם של אנשים שחלמו, שפעלו, שהקימו ושנלחמו, אך גם שאהבו, שגידלו ילדים ושבישלו מרק. האנשים האלה התכתבו עם אנשים שאהבו אותם, וחלקו עימם פיסות חיים. דרך המכתבים שלהם אפשר להציץ בעבר, לגעת בו ולהחיות את ההיסטוריה – מהסיפורים הגדולים ועד לחיי היום־יום.

מיזם אוצרות מבית מרכז זלמן שזר אוסף את המכתבים ומנגיש אותם. מכתבים שכתבו במאה השנים האחרונות בעולם ובארץ בני העם היהודי ואזרחי מדינת ישראל. מכתבים שנשמרו במשפחות רבות ואולי גם במשפחתך… מכתבים אלו הם בסיס ללימוד ולמחקר, וכן לפרויקטים חינוכיים וחברתיים שמטרתם ליצור חיבור אישי, משפחתי וקהילתי אל העבר ואל הסיפור של כולנו.

חזון וערכים

 • לבסס את הזיקה להיסטוריה היהודית

  מרכז זלמן שזר, שיזם את אוצרות, הוא תאגיד ממשלתי. המרכז מוביל את הפצת הידע על תולדות העם היהודי ומקדם את התודעה ההיסטורית בחברה הישראלית והיהודית.

   

  על פי מורשתו של זלמן שזר, נשיאה השלישי של מדינת ישראל, המרכז חותר לבסס את הזיקה להיסטוריה היהודית ולחבר את העם היהודי אל עברו.

 • לחוות באמצעות מכתבים את מה שהיה כאן לפנינו

  בכל מכתב יש אוצר. במכתבים האישיים הנמצאים בידך משתקפים חיים מן ההיסטוריה, ובחלקם יש סיפורים שנמצאים רק בהם, ושאינם מופיעים בספר לימוד או במחקר.

   

  אנחנו מאמינים שלכל מכתב יש ערך, גם למכתבים שנראים סתמיים או פשוטים. כל מכתב מציג לנו עוד זווית, מחבר אותנו לעוד אדם, ומאפשר לנו לחוות משהו ממה שהיה כאן לפנינו.

 • שיתוף זיכרונות משפחתיים ואישיים

  אם יש ברשותך מכתבים ישנים, אנחנו מציעים לשתף אותם כאן כדי שהזיכרון המשפחתי והאישי שלכם לא ילך לאיבוד.

   

  שיתוף המכתבים מאפשר להציג אותם ולהזכיר באמצעותם אנשים שחשובים לנו. השיתוף מאפשר לנו גם למידה ומחקר, וכן וחיבור מיוחד להיסטוריה הפרטית, האישית, המשפחתית והקהילתית שלנו.

Design: Go Create Development: Web Skipper
reg

כניסה

אם יש לכם כבר חשבון, הכנסו עם קוד חד פעמי, או עם השם והסיסמה שלכם

הרשמה

הרשמו לאתר אוצרות וחברו את הסיפור שלכם לסיפור הלאומי של ארץ ישראל

 • eye

תפריט נגישות